PASLAUGOS

Nauja edukacinė erdvė mokyklos bibliotekoje

IMG 0130

IMG 0129 IMG 0131IMG 0132

IMG 0133

Mokyklos biblioteka pasitinka naujuosius mokslo metus atnaujinusi savo edukacinę erdvę. Čia atidaryta ekspozicija, skirta geriausiam žmogaus draugui – šuniui, kurioje susijungia mokinių kūrybiniai darbai, mokslinė informacija bei liaudies išmintis. Taip pat pristatoma mokinių buitinio žanro grafikos darbų paroda. Atnaujintas ir informacinis stendas, supažindinantis su Lietuvos kultūros paveldu. Laukiame lankytojų ir skaitytojų!

Rajono bibliotekininkių viešnagė

IMG 5220IMG 5221

Vasario 19 dieną mokyklos bibliotekoje vyko rajono bibliotekininkių metodinis susirinkimas. Direktorė aprodė viešnioms mokyklą ir daugiafunkcį centrą. Peržiūrėjome režisierės Rūtos sukurtą filmuką apie biblioteką. Aptarėme mokyklų bibliotekų aktualijas, vaišinomės kava. Viešnioms labai patiko mokinių ir ikimokyklinės grupės ugdytinių kūrybiniai darbai, mokykloje veikiančios ekspozicijos ir parodėlės.

Bibliotekininkė Vesta Berkmanienė

101

Mokyklos bibliotekos tikslas - teikti informacines, edukacines, kultūrines paslaugas mokyklos bendruomenei.

Biblioteka dirba:

antradieniais 8.00 – 15.30

trečiadieniais 8.00 – 16.00

ketvirtadieniais 8.00 – 15.30

penktadieniais 8.00 – 15.00

mokyklos II aukšte

Kontaktai: Vesta Berkmanienė – bibliotekininkė, tel. 861613062, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

102

SKAITYKLA – tai erdvė mokytis, kurti ir žaisti.

Kviečiame naudotis:

• dalykine literatūra,
  •  enciklopedijomis,
  • žodynais,
  • žinynais,
  • skaitmeninėmis laikmenomis,
  • laikraščiais bei žurnalais.

Skaitykloje yra 14 darbo vietų, eksponuojamos parodos, vyksta renginiai ir integruotos pamokos.

KOMPIUTERINĖ SKAITYKLA – tai erdvė technologijoms ir diskusijoms.

Naudokitės:

• 2 kompiuteriais;
  • nemokamu internetu;
  • knygų parodomis.

auguskaitydamas

102

APIE SKAITYMO NAUDĄ

Knygų skaitytojai gali pakeisti pasaulį

National Endowment for the Arts atliktas tyrimas teigia, kad žmonės, skaitantys knygas savo malonumui, yra labiau linkę lankytis teatre, muziejuose ir koncertuose, ir netgi tris kartus (!) dažniau savanoriauja ar prisideda prie labdaringos veiklos nei tie, kurie knygų neskaito. Knygų mylėtojai aktyviau dalyvauja juos supančiame pasaulyje ir prisideda prie aplinkinių gerovės.

Skaitymas lavina dėmesio sutelkimą ir susikaupimą

Knygų skaitymas naudingas tuo, kad jo metu reikia ilgą laiką išlaikyti dėmesį – priešingai nei naršant internete, perbėgant akimis per antraštes, nuotraukas, tikriausiai ir šį straipsnį skaitote ne taip atidžiai, kaip skaitytumėte knygą… Pasinėrę į tekstą ir tai darydami nuolatos, koncentraciją lavinsite ir išlaikyti dėmesį taps vis lengviau ir lengviau.

Skaitymas lavina žodinius gebėjimus

Nors skaitantys žmonės ne visuomet būna ir įstabūs oratoriai, tačiau užkietėję skaitytojai turi gerokai platesnį žodyną nei tie, kurie knygas aplenkia ratu. Turėdami platų žodyną mes geriau išreiškiame save, mūsų kalba tampa gyvesnė, įtaigesnė, aiškiau reiškiame savo mintis ir kitiems lengviau mus suprasti.

Skaitymas sumažina stresą

Sussexo universitete Anglijoje atliktas tyrimas patvirtino, kad knygų skaitymas sumažina stresą – juk tai taip aktualu mums, nuolat paskendusiems darbų ir rūpesčių lavinoje! Viskas, ką tiriamiesiems reikėjo daryti – praleisti 6 minutes skaitant ir pastebimai sulėtėjo jų širdies ritmas bei atsipalaidavo raumenys. Triskart valio skaitymui!

Skaitymas lavina vaizduotę

Knygos mus nukelia į kitus pasaulius, svetimas realybes, pristato mums naujus žmones ir dar neapmąstytus požiūrio taškus. Skaitymas priverčia vaizduotę dirbti, kurti ir plėstis. Juk logika mus gali nuvesti nuo A iki Z, o vaizduotė – visur! Bent jau taip teigė vienas svarbiausių pasaulio mokslininkų Albertas Einšteinas.

DĖMESIO!

Nuo gruodžio 5 dienos mokyklos bibliotekoje vyks tradicinė kalėdinė prekyba leidyklos „Nieko rimto“ šventiniais atvirukais, ženkliukais, magnetukais, bloknotėliais, veidrodėliais, tatuiruotėmis, kortelėmis  ir kitomis grožybėmis. Smagu tai, kad už dalį surinktų pinigų vėl nupirksime bibliotekai naujų knygųJ

Kalėdos ne už kalnų, tad skubėkite apsirūpinti jaukiomis dovanėlėmis!

IMG 3202IMG 3203